„Kevin sam w domu” wraca do Łodzi. Home Alone Live in Concert w Atlas Arenie
Jedna z najbardziej uwielbianych świątecznych historii w historii kina wraca do Łodzi w wyjątkowej formie. Już 18 grudnia 2026 roku w Atlas Arenie odbędzie się „Home Alone Live in Concert” – widowisko, które łączy projekcję kultowego filmu „Kevin sam w domu” z muzyką wykonywaną na żywo przez orkiestrę symfoniczną i chór.
Na scenie wystąpi aż 170 artystów, a całość poprowadzi światowej sławy belgijski dyrygent Sir Dirk Brossé. Sprzedaż biletów na wydarzenie już się rozpoczęła.
Kevin sam w domu jakiego jeszcze nie było
Dla wielu osób święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez historii Kevina McCallistera. Film z 1990 roku od ponad trzech dekad bawi kolejne pokolenia widzów, a jego bohaterowie i kultowe sceny na stałe zapisali się w historii popkultury.
Podczas wydarzenia w Atlas Arenie publiczność obejrzy film na wielkim ekranie, jednocześnie słuchając wykonywanej na żywo ścieżki dźwiękowej. To wyjątkowa okazja, by przeżyć przygody Kevina w zupełnie nowy sposób i poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę.
Muzyka Johna Williamsa na żywo
Ogromną rolę w sukcesie filmu odegrała muzyka autorstwa Johna Williamsa – jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie. To właśnie on stworzył niezapomniane ścieżki dźwiękowe do takich produkcji jak „Gwiezdne wojny”, „Harry Potter”, „Park Jurajski” czy „Lista Schindlera”.
W Łodzi jego kompozycje zabrzmią na żywo w wykonaniu orkiestry symfonicznej i chóru, idealnie zsynchronizowanych z wydarzeniami na ekranie. Dzięki temu widzowie będą mogli doświadczyć filmu w wyjątkowy, koncertowy sposób.
170 artystów i światowej klasy dyrygent
„Home Alone Live in Concert” należy do najbardziej cenionych widowisk koncertowo-filmowych prezentowanych na świecie w okresie świątecznym. W Atlas Arenie wystąpi 170 wykonawców – orkiestra symfoniczna oraz chór, które wspólnie wykonają pełną ścieżkę dźwiękową filmu.
Za pulpitem dyrygenckim stanie Sir Dirk Brossé, uznany dyrygent współpracujący z najbardziej renomowanymi orkiestrami świata, w tym London Symphony Orchestra, London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra czy BBC Concert Orchestra.
Wydarzenie dla całej rodziny
Połączenie filmu, muzyki na żywo i świątecznej atmosfery sprawia, że „Home Alone Live in Concert” jest propozycją zarówno dla dorosłych, którzy wychowali się na przygodach Kevina, jak i dla najmłodszych widzów.
To wydarzenie, które pozwala na nowo odkryć jeden z najbardziej lubianych świątecznych filmów i wspólnie rozpocząć odliczanie do Bożego Narodzenia.
Najważniejsze informacje – Home Alone Live in Concert
Data: 18 grudnia 2026 r.
Miejsce: Atlas Arena, Łódź
Program: projekcja filmu „Kevin sam w domu” z muzyką wykonywaną na żywo
Dyrygent: Sir Dirk Brossé
Dzieci do 7. roku życia: wstęp bezpłatny pod warunkiem, że nie zajmują osobnego miejsca siedzącego
Organizator: Flixon Live


