01 Lipca 2022

José Carreras

Opis wydarzenia

José Carreras powraca do Polski w wielkim stylu.

Razem z José Carrerasem  wystąpi Martina Zadro (sopran) oraz David Giménez (dyrygent) który pod swoją batutę weźmie orkiestrę Akademii Beethovenowskiej z Krakowa.

Jego repertuar obejmuje ponad sześćdziesiąt oper, z których wyróżniają się: Andrea Chenier, La Bohème, Tosca, Werther, Don Carlo, Carmen, La Forza del Destino, I Pagliacci, L'Elisir d'Amore i Un Ballo in Maschera. José Carreras odgrywał wiodącą rolę w kilku filmach operowych dla telewizji, kina i wideo.

Wraz z działalnością operową wielokrotnie występował w najbardziej znanych salach świata. Występował w Carnegie Hall i Avery Fisher Hall w Nowym Jorku; Royal Festival Hall, Barbican i Royal Albert Hall w Londynie; Salle Pleyel w Paryżu, w Musikverein i Konzerthaus w Wiedniu, Berlin Philharmonie, Suntory Hall i NHK Hall w Tokio, Grosses Festspielhaus w Salzburgu, Philarmonie i Hercules Saal w Monachium, Palau de la Musica w Barcelonie, Teatro Real w Madrycie i Accademia Santa Cecilia w Rzymie. Jego szeroki repertuar koncertowy obejmuje ponad 600 tytułów najbardziej różnorodnych stylów, od baroku po muzykę współczesną.

José Carreras należy do wielkiej trójki tenorów (Domingo, Pavarotti, Carreras).

Bilety dostępne na www.Ticketmaster.pl

 

 

Nadchodzące wydarzenia