11 Lutego 2022

Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny ORLEN CUP 2022

Opis wydarzenia

Mistrzowie i medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw świata i Europy, w tym także sporo znanych polskich zawodników wystąpi 11 lutego w mityngu lekkoatletycznym ORLEN Cup Łódź 2022. Świetnie obsadzony łódzki mityng otworzy krótki, ale bardzo intensywny sezon halowy w Polsce.

Ze względu na pandemię COVID–19 Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny ORLEN CUP 2022 ma charakter imprezy zamkniętej. Tym samym nie prowadzona jest sprzedaż biletów. Organizator przewidział jedynie zaproszenia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów uczestniczących w projekcie „Lekkoatletyka dla każdego!” realizowanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Zapraszamy do oglądania transmisji wydarzenia na kanale TVP Sport.

– Już dziś wiemy, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić naprawdę niezwykłych lekkoatletów, którzy gwarantują wysoki poziom. Na listach startowych znaleźli się aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich – cieszy się Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Do Łodzi przyjadą m.in. znakomici sprinterzy – mistrz olimpijski z Tokio w biegu na 100 metrów Marcell Jacobs (Włochy) oraz Megan Tapper (Jamajka), która w Tokio wywalczyła brązowy medal na 100 metrów.

– Będzie także szereg innych światowych gwiazd, jak choćby ubiegłoroczny zwycięzca na 60 metrów w Łodzi Amerykanin Michael Rodgers, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w skoki o tyczce Thiago Braz, halowy mistrz Europy z Torunia w pchnięciu kulą Czech Tomas Stanek, srebrny medalista z Rio na 110 metrów przez płotki Hiszpan Orlando Ortega czy fantastyczna amerykańska sprinterka Dezerea Bryant – dodaje Chmara.

Publiczności w łódzkiej Atlas Arenie pokażą się też polscy mistrzowie. Swój start już potwierdzili m.in. znakomici skoczkowie o tyczce Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda, czy płotkarz Damian Czykier.

– Atlas Arena w Łodzi nie jest typową halą lekkoatletyczną, ale bardzo lubię tam startować. To jest polski teren, a poza tym jest to duża i piękna hala, a tartan jest nośny. Zapamiętałem Atlas Arenę jako halę wypełnioną po brzegi kibicami. Doping niosący się z trybun pomagał osiągać dobre rezultaty. Zresztą sam wybiegałem tam drugi wynik w karierze – mówi Czykier.

Mityng w Atlas Arenie odbędzie się 11 lutego. Mężczyźni będą rywalizować w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a kobiety również w biegach na 60 metrów i 60 metrów przez płotki. Organizację Orlen Cup Łódź 2022 wspierają firmy PKN ORLEN i 4F oraz miasto Łódź i Województwo Łódzkie.

 

Nadchodzące wydarzenia